Warsztaty "Uzależnienie - kosztowny bilet donikąd" w ramch kampanii edukacyjno-profilaktycznej pn. MŁODZIEŻOWE FORUM BEZPIECZEŃSTWA

W dniu dzisiejszym w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lubawce odbyły się warsztaty profilaktyczne, które przeprowadzone zostały metodą METAPLANU. Warsztaty były jednym z etapów kampanii edukacyjno-profilaktycznej pn. MŁODZIEŻOWE FORUM BEZPIECZEŃSTWA, które w tym roku odbywa się pod hasłem Uzależnienie - kosztowny bilet donikąd.

W warsztatach wzięli udział uczniowie wszystkich szkół z terenu Gminy Lubawka. Podczas spotkania uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których opracowywali następującą hipotezę: KAŻDA SYTUACJA JEST POTENCJALNĄ OKAZAJĄ DO SIĘGANIA PRZEZ MŁODZIEŻ PO ŚRODKI PSYCHOAKTYWNE. Uczniowie analizowali hipotezę, próbując znaleźć odpowiedź na pytanie DLACZEGO TAK JEST? CO ZROBIĆ ABY BYŁO INACZEJ? Gimnazjaliści oraz uczniowie szkół podstawowych pracowali nad postawioną hipotezą wykonując plakat pod okiem grona pedagogicznego. W wyniku zajęć warsztatowych powstało 6 plakatów, niosących przesłanie profilaktyczne. Wszyscy uczniowie zaangażowani w warsztaty otrzymali dyplomy oraz nagrody, które wręczyła wiceburmistrz Bożena Kończak oraz kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubawce Alina Lewandowska.
Z przeprowadzonego warsztatu powstanie krótki reportaż filmowy, który wyemitowany zostanie podczas Konferencji podsumowującej II Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa. Konferencja odbędzie się już 24.05.2017 r. o godz. 10:00 w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lubawce.

Na okoliczność realizacji Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa powstał funpage na portalu społecznościowym FACEBOOK. W wyszukiwarkę na tym portalu należy wpisać MŁODZIEŻOWE FORUM BEZPIECZEŃSTWA, wcisnąć tzw. polubienie aby na bieżąco obserwować poszczególne etapy kampanii MFB.