Konferencja podsumowująca II Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa w Gminie Lubawka

W dniu dzisiejszym w siedzibie Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Lubawce odbyła się konferencja podsumowująca II Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa, które w tym roku odbyło się pod hasłem "Uzależnienie - kosztowny bilet donikąd". Koordynatorem kampanii był Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubawce.

Tematem przewodnim tegorocznego Forum były szeroko pojęte środki psychoaktywne (alkohol, narkotyki) a jego głównym celem przeciwdziałanie ryzykownym zachowaniom wśród dzieci i młodzieży a także podniesienie świadomości społecznej na temat uzależnień od środków psychoaktywnych. Było to już drugie Forum, które realizowane jest na terenie naszej Gminy.

Gośćmi dzisiejszej konferencji była Wiceburmistrz Bożena Kończak,  Przewodnicząca Rady Miejskiej i Radni Miasta Lubawka, Dyrektorzy szkół oraz Grono Pedagogiczne z terenu naszej Gminy. Gościliśmy także przedstawicieli  Komisariatu Policji w Lubawce i  Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz Kierowników Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej w Kamiennej Górze i Marciszowie.

Podczas dzisiejszej konferencji wyemitowano reportaże z sondaży ulicznych, podczas których młodzież zadawała pytania związane z tematyką kampanii. Mogliśmy także obejrzeć reportaż z warsztatów profilaktycznych, które odbyły się w dniu 12.05.2017 r. Nastąpiła także premiera teledysku, który został nagrany z udziałem Naszej Młodzieży w ramach II MFB.

Wręczono także nagrody laureatom konkursów przeprowadzonych w związku z realizacją kampanii. Był to konkurs na hasło przewodnie kampanii, zakładkę do książki oraz słowa do utworu muzycznego, z którego powstał teledysk. Na okoliczność realizacji Forum powstał funpage na portalu facebook, gdzie można obejrzeć wszystkie materiały z kampanii m.in. teledysk, reportaże z sondaży czy warsztatów. Jest to działanie profilaktyczne, w którym młodzież bardzo chętnie bierze udział. W związku z czym jest to przedsięwzięcie, które na stałe zagości w kalndarzu profilaktycznych przedsięwzięć realizowanych na terenie naszej Gminy. Kolejna kampania już za rok.