Rozstrzygnięto konkursy w ramach IV Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa w gminie Lubawka

W dniu 10.02.2020 r. koordynatorzy Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa rozstrzygnęli konkursy, które ogłoszone zostały w ramach kampanii. Tematem przewodnim tegorocznego Forum jest Świadek Przemocy. Rozstrzygnięto między innymi konkurs na plakat promujący Forum oraz hasło przewodnie kampanii. Hasło brzmi "KRZYWDA INNYCH KARMI SIĘ MILCZENIEM ŚWIADKÓW". Autorką hasła jest Nikola Bieniek, uczennica Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Chełmsku Śląskim.

Ze względu na bardzo wysokim poziom przedłożonych prac plastycznych, Komisja konkursowa zdecydowała o nadaniu pierwszego miejsca dwóm pracom ex aequo, z których autorką pierwszej jest Wiktoria Skrok, uczennica Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lubawce, a kolejnej Katarzyna Włodarczyk ze Szkoły Podstawowej w Miszkowicach. Prace uczennic zostaną wykorzystane jako tło plakatów przygotowanych przez profesjonalną pracownię.

Komisja konkursowa rozstrzygnęła także konkurs na zakładkę do książki oraz krótki film, dotyczący tematu przewodniego kampanii. Wręczenie nagród laureatom wszystkich konkursów nastąpi na konferencji podsumowującej IV Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa, która odbędzie się w dniu 09.06.2020 r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Lubawce.