Dni Tolerancji w ramach III MŁODZIEŻOWEGO FORUM BEZPIECZEŃSTWA

W dniach 9 - 13.04.2018 r. na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Lubawce, Chełmsku Śląskim orazw Szkole Podstawowej w Miszkowicach trwają Dni Tolerancji. Poszczególne Szkoły przygotowały działania promujące ideę równości, tolerancji, szacunku i integracji.

W ramach Dni Tolerancji Zespół Szkół Publicznych w Lubawce odwiedził Robert Soto, który przyjechał ze Stanów Zjednoczonych. Robert Soto jest zastępcą wodza w  plemieniu Apacze Lipan z Texasu. Na spotkaniu opowiadał o własnych doświadczeniach związanych z dyskryminacją jaka spotykała go ze względu na odmienny kolor skóry czy pochodzenie. Robert Soto przyjechał do ZSP w Lubawce na zaproszenie pedagoga szkolnego Krzysztofa Jawora.

W ramach Dni Tolerancji uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Chełmsku Śląskim przygotowali happening, podczas którego przedstawiali za pomocą ubiorów, masek oraz charakteryzacji różnorodność kulturową świata. Akcji towarzyszyły wypowiedzi młodzieży, dotyczące tematu tolerancji.

Podczas Dni Tolerancji dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Miszkowicach noszą plakietki przypięte do ubrań, które promują postawy tolerancyjne. Na terenie Szkoły rozpropagowano plakaty

z hasłami, dotyczącymi zachowań tolerancyjnych. Dwóch uczniów przygotowało krótki utwór muzyczny w stylu hip hop, nawiązujący tematycznie do całego przedsięwzięcia. Tekst do piosenki napisali samodzielnie.

Wszystkie wyżej wymienione działania są elementem kampanii Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa, której tematem w tym roku jest TOLERANCJA, a hasło przewodnie brzmi TOLERUJĘ, SZANUJĘ, NIE PONIŻAM, AKCEPTUJĘ.