Zajęcia wakacyjne w Placówkach Wsparcia Dziennego

W okresie wakacyjnym oprócz stałego harmonogramu zajęć odbywających się w Placówkach Wsparcia Dziennego w Lubawce i Miszkowicach wychowawcy codziennie organizują dodatkowe atrakcje urozmaicające pobyt w PWD.

Wychowawcy realizują zajęcia uwzględniając także pomysły dzieci. Odbył się m.in. dwudniowy turniej w układaniu puzzli na czas, a konkurencja przeprowadzona została w trzech grupach wiekowych. 

Upalne dni sierpnia zainspirowały dzieci i wychowawców do stworzenia na dużych brystolach oceanu pełnego flory i fauny wodnej. Zespołowa praca plastyczna dodała uroku pomieszczeniom Placówki w Lubawce.

Dnia 10.08.2018 r. odbył się turniej łuczniczy w trzech grupach wiekowych. Konkurencje sportowe i inne zajęcia przeprowadzane w obu Placówkach charakteryzują się bardzo dużą różnorodnością, dlatego też tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Nieocenionym wsparciem dla wychowawców pracujących w Placówce Wsparcia Dziennego w Lubawce są wolontariusze zaangażowani w działalność PWD. Służą oni pomocą także swoim młodszym kolegom i koleżankom. Takim wolontariuszem jest m.in. Klaudiusz Bugański. Postawa godna pochwały. Dziękujemy :)