Kolejny tydzień zajęć wakacyjnych w Placówkach Wsparcia Dziennego dla dzieci w Lubawce i Miszkowicach

Kolejny tydzień wakacji w Placówkach Wsparcia Dziennego w Lubawce i Miszkowicach obfitował w ciekawe spotkania oraz zajęcia dla dzieci.

W dniu 17.08.2018 r. dzieci skorzystały z oferty Domu Kultury w Lubawce, gdzie uczestniczyły w  interesującym spotkaniu z leśnikami, Panem Bartoszem Dymkiem i Mariuszem Sopatą z Nadleśnictwa w Kamiennej Górze. Pierwsza teoretyczna część zajęć odbyła się w siedzibie Domu Kultury i składała się z różnych zagadek i rebusów. Następnie dzieci udały się do Parku Watra, gdzie na podstawie liści rozpoznawały gatunki drzew. Przy pomocy leśników uczyły się mierzyć ich obwody i wysokości. Na koniec wszyscy otrzymali atrakcyjne nagrody za udział w zajęciach i konkursach.

W dniu 21.08.2018 r. Placówkę Wsparcia Dziennego w Lubawce odwiedził DJ Heaven Light - (dawny wychowanek ówczesnej Świetlicy Środowiskowej "Promyczek"). Z przyjemnością przyjął zaproszenie wychowawców PWD. DJ Heaven Light podczas spotkania  zaprezentował dzieciom z Placówki Wsparcia Dziennego w Lubawce i Miszkowicach swoją pasję. Była to prawdziwa dawka muzyki dance i trance. Opowiedział jak zrodziły się jego zainteresowania i od jak dawna pasjonuje się tym gatunkiem muzycznym. Zagrał dla dzieci, które zafascynowane były umiejętnościami DJ-a. Były chwile na taniec oraz prezentację sprzętu muzycznego, którym dzieci były bardzo zainteresowane. Wychowawcy oraz dzieci z PWD w Lubawce i Miszkowicach pragną podziękować Rafałowi Budnerowi (DJ Heaven Light) za interesujący występ.