Podsumowanie pierwszego tygodnia Dni Otwartych w Placówce Wsparcia Dziennego w Miszkowicach.

W ramach Dni Otwartych w Placówce Wsparcia Dziennego w Miszkowicach, zorganizowanych podczas ferii odbywają się zajęcia, na które uczęszczają uczniowie z klas 1-8 z terenu Gminy Lubawka.

Pierwszego dnia uczestnicy poznali zasady zachowania się na zajęciach i grali w gry planszowe. Dbając o bezpieczeństwo dzieci odbyło spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami Policji. Policjanci przypomnieli o zagrożeniach jakie mogą spotkać dzieci podczas ferii zimowych. Szczególną uwagę zwrócili na omówienie zasad bezpieczeństwa w czasie uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci miały okazję poznać zasady pierwszej pomocy. Przeprowadzone spotkanie zakończono dyskusją, podczas której funkcjonariusze Policji odpowiadali na zadawane pytania.

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubawce, wychowawcy oraz dzieci uczestniczące w spotkaniu składają serdeczne podziękowania dla funkcjonariuszy Policji, zaangażowanych w zajęcia tj. Panu Aronowi Skrzypcowi, Pani Katarzynie Lechman oraz Panu Pawłowi Zabiegło. Podziękowania składamy również Komendantowi Komisariatu Policji w Lubawce Panu Ryszardowi Chodkowskiemu.

Kolejnego dnia zostały przeprowadzone warsztaty z karykaturzystą Panem Janem Walkowiakiem, na których artysta pokazał dzieciom jak należy rysować węglem.W środę dzieci wyruszyły na wycieczkę do Złotego Stoku, gdzie poznały sekrety starej kopalni złota. Dodatkową atrakcją był podziemny wodospad oraz jazda Podziemnym Tramwajem. Wycieczka odbyła się wspólnie z dziećmi uczęszczającymi do Placówki Wsaprcia Dziennego w Lubawce. W czwartek odbyły się warsztaty umiejętności społecznych pn. "Moje mocne strony". Zajęcia poprowadzone zostały przez psycholog Panią Bogusławę Ułanowicz - Pęcherczyk, na codzień współpracującą z Placówką. Pierwszy tydzień Dni Otwartych zakończono doświadczeniami ucząc się przez zabawę praw fizyki. Zajęcia poprowadził Pan Piotr Pęcherczyk. Pod okiem wychowawczyń Pani Joanny Łazarowicz i Moniki Fedoruk dzieci stworzyły wspólną tablicę imienną.

Zapraszamy dzieci z terenu Gminy Lubawka na kolejne zajęcia odbywające się w ramach Dni Otwartych w Placówce Wsparcia Dziennego w Miszkowicach. Po ich zakończeniu, rodzice zainteresowani uczestnictwem dzieci w zajęciach w Placówce proszeni są o kontakt osobisty w siedzibie MGOPS w Lubawce lub telefoniczny z pracownikami tut. Ośrodka tj. Adrianą Poradą lub Roksaną Nasypaną tel. 75 74 11 800, 607 568 705. Dla dzieci spoza Miszkowic możliwy jest transport z miejsca zamieszkania do siedziby Placówki i z powrotem. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.